Zajímavě pojmenovaní dinosauři 2

20. prosince 2015 v 12:11 | Bleskobleska |  Dinosauři
Konnichiwa!
Moc se omlouvám za neaktivitu.Sauroposeidon: Nejde sice o kdovíjak vtipný název, nicméně je celkem zajímavé, že název "Ještěří bůh moří" připadl zrovna na takového velkého sauropoda. V roce 1994 byly v Oklahomě nalezeny krční obratle tohoto veleještěra - podle nich je jasné, že byl dokonce i o něco vyšší než populární Brachiosaurus.

Anatotitan: Neboli kachní titán. Byl to býložravý dinosaurus patřící mezi Hadrosaury. Žil na konci křídového období. Vyznačoval se protáhlou lebkou, výrazným, širokým čumákem, krátkými předními končetinami a dlouhými zadními. Někteří paleontologové je ale považují za plně dospělé exempláře Edmontosaurua.
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Anatotitan#/media/File:Anatotitan_BW.jpg

Irritator: Šlo o masožravého dinosaura z čeledi Spinosauridae. Žil asi před 110 miliony let, v období spodní křídy - na území Brazílie. Fosílie byly popsány v roce 1996. Tito teropodní dinosauři trávili značnou část života ve vodě a živili se vodními živočichy a rybami.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Irritator#/media/File:Irritator_challengeri_mount_01.jpg


Prosím o případné opravení chyb a omlouvám se za poněkud krátký článek. :) A mimochodem, veselé Vánoce a šťastný nový rok!
Sayounara!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 23. prosince 2015 v 10:02 | Reagovat

Parádní článek! Irritator je opravdu velmi zajímavé jméno, vezmeme-li v potaz, proč bylo tomuto rodu dáno. :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama